دسته بندی محصولات
آخرین محصولات
نماد اعتماد الکترونیک

الکترود استیل

الکترود استیل:
به مفتول فلزی اتلاق میشود که دور تل دور ان با پوشش فلاکس احاته شده است. روکش انها اغلب از آهک،سلولز،اکسید سدیم و خاک رس تشگیل شده است. از الکترود برای پر کردن فضای خالی مابین دو جسم استفاده میشود باید به این نکته توجه داشت که جنس الکترود باید با مقطه مورد استفاده هماهنگ باشد برای مثال آلیاژ 304 با الکترود 304 استفاده شود.
از متریالهای دیگر الکترود میتوان به آلیاژهای 304،316،309،308 اشاره کرد.

الکترود بدون پوشش (Bare Electrodes)

این نوع از الکترودها ترکیبات فلزی متنوعی دارند. هر ترکیب خاص برای نوع خاصی از جوشکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته برخی از این نوع الکترودها، پوشش‌های کمی دارند که در روش wire drawing مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، پوشش تنها وظیفه متمرکز کردن قوس را دارد و کاربرد دیگری ندارد. الکترودهای بدون پوشش عموما برای جوش فلز منگنز و فرایندهایی که نیاز به پوشش ندارند استفاده می‌شود.


الکترودهای با پوشش کم (Light Coated Electrodes)

این نوع از الکترودها دارای پوششی با ضخامت کم هستند که با روش‌هایی مانند اسپری بر روی سطح آنها چسبانده شده است. همین پوشش نازک، مشخصات قوس را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد. به طور کلی پوشش نازک این نوع از الکترودهای مزایای زیر را دارد:

  • باعث کاهش ناخالصی‌هایی مانند اکسید گوگرد و فسفر می‌شود
  • تنش سطحی فلز مذاب را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود که قطرات مذاب، سطح الکترود را با کیفیت و پیوستگی بهتر ترک می‌کنند. این پیوستگی باعث می‌شود که جریان مذاب منظم‌تر باشد.
  • باعث پایداری قوس جوش می‌شود
  • برخی از این الکترودها باعث ایجاد سرباره (Slag) در جوش می‌شوند اما این سرباره بسیار کمتر از الکترودهای پوششی معمولی خواهد بود
 

الکترودهای پوشش ضخیم (Shielded Arc or Heavy Coated Electrodes)

این الکترودها با روش اکستروژن تولید می‌شوند و در سه نوع دسته‌بندی می‌شوند. پوشش  سلولزی، پوشش معدنی و پوشش ترکیبی. پوشش سلولزی ترکیبی از کتن یا دیگر فرم‌های سلولز خواهد بود که در کنار آن مقدار کمی پتاسیم، سدیم یا تیتانیم اضافه خواهد شد. پوشش معدنی شامل سیلیکات سدیم، اکسیدهای فلزی خاک رس و دیگر مواد و ترکیب‌های معدنی خواهد بود. پوشش سلولزی، فلز مذاب و منطقه جوش را با ناحیه‌ای گازی پوشش می‌دهد در حالی که پوشش معدنی، ناحیه ای سرباره مانند برای محافظت از جوش ایجاد می‌کند. الکترودهای پوشش ضخیم عموما برای جوشکاری فولاد، چدن و پوشش دهی سخت سطوح استفاده می‌شوند.

 

الکترود جوشکاری تنگستن (Tungsten Electrodes)

الکترودهای غیر مصرفی جوش تنگستن گاز (TIG) در سه نوع تولید می‌شوند: تنگستن خالص با رنگ سبز، تنگستن همراه با ۱ تا ۲ درصد توریم (Thorium) به رنگ زرد و قرمز و الکترود تنگستن با ۰.۳ تا ۰.۵ درصد زیرکونیم (Zirconium) به رنگ قهوه‌ای.

نوع اول برای جوشکاری‌های با حساسیت‌های کمتر استفاده می‌شود و ظرفیت انتقال جریان کمتری نسبت به بقیه انواع دارند. مقاومت آنها نیز در برابر آلودگی جوش بسیار کم است.

الکترودهای نوع دوم خروجی الکترون بهتری دارند و شروع و پایداری قوس در آنها بهتر خواهد بود. ظرفیت انتقال جریان در آنها بهتر است و مقاومت بالایی در برابر آلودگی جوش خواهند داشت.

نوع سوم الکترود تنگستن نیز از لحاظ کارایی بین دو نوع اول و دوم هستند و البته در برخی از انواع فرایند جوش کارایی بهتری دارند
سایز الکترود از سیم مفتول داخلی ان اندازه زده میشود مانند : 1 میلیمتر الی 4 میلیمتر تقسیم میشود.