دسته بندی محصولات
آخرین محصولات
نماد اعتماد الکترونیک

لوله

لوله

لوله استوانه‌ای توخالی است که از آن برای انتقال یا نگهداری سایر مواد و مایعات استفاده می‌کنند. لوله‌ها می‌توانند از مواد مختلفی مثل استنلس استیل . آهن، فولاد، پلیمر، شیشه و غیره ساخته شوند.

لوله ها بر اساس نوع مصرف دسته بندی می شوند.

بهداشتی

غیر بهداشتی

لوله های بدون درز ( seamless pipe)

این لوله ها با استفاده از شمش های تو پر با مقطع دایره با استفاده از حرارت و نیروی کشش ساخته می شوند و در حین تولید غلطک کاری می گردنند تا مقطع دایره آنها حفظ شود. در این روش تولید، معمولا می توان لوله هایی تا قطر "16 تولید نمود. البته برخی کارخانجات لوله سازی تا قطر "20 نیز تولید می کنند.

لوله های درز دار  ( welded pipe )

جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
پارامتر گرید لوله در واقع همان گرید جنس یا متریال لوله است که طبق استانداردهای بین المللی تعریف و ارائه شده است. استانداردهای بین المللی مربوط به جنس یا متریال لوله ها، جهت ایجاد تمایز در نامگذاری آنها و تعیین ترکیب شیمیایی، خواص مکانیکی و خواص شیمیایی جنس های مختلف از تقسیم بندی گرید استفاده می کنند.
در این مجموعه لولهای صنعتی از سایز "1/8 الی "20 موجود میباشد.